Daudziem, ieraugot mani ar šo datoru, rodas jautājums – kas tas ir par zvēru?? Tieši tā – zvērs! Zvērs, jo jau vizuāli, tas krasi atšķiras no ierastajiem klēpjdatoriem. Vairāk vai mazāk tas ir pateicoties tastatūras klāja izvietojumam un sekundārajam displejam, taču tas vēl nav viss. Tas ir arī sasodīti jaudīgs. Par pašu datoru vairāk vari izlasīt manā pirmajā bloga rakstā. Šoreiz nedaudz aprakstīšu kā ar šo zvēru esmu sadzīvojis vairāk kā 9 mēnešus!

Vēlos pieminēt, ka šis man ir sekundārais dators. Primāri strādāju un video montēju no sava galda datora un laptopu izmantoju vairāk ārpus mājas. Vienmēr paņemu līdzi, kad dodos filmēt kādu projektu, tiekoties ar klientiem vai sadarbības partneriem, kā arī tad, kad dodos savos piedzīvojumu braucienos dabā.

Filmējot kādu projektu, nepieciešams failus pārlādēt cietajos diskos un nereti arī apskatīties tos jau datorā vai montāžas programmā. Datoram ir iebūvēts USB 3.1 un izmantojot labu karšu lasītāju faili kopējas tiešām ātri. Savukārt, ielādējot failus, man nav jāuztraucas par to vai varēšu tos atskaņot – datora jauda atļauj tos aplūkot pilnā izšķirtspējā, pat tad, ja filmēts 4k. Tas ir baigi labi, jo dažkārt tas ļoti noder.

Dienās, kad tiekos ar klientiem vai sadarbības partneriem, dators ir labs palīgs. Parasti, vairāk vai mazāk, tiek izmantots piezīmju un ideju pierakstīšanai, taču reizēm ļoti labi noder skārienjūtīgais sekundārais displejs -ScreenPad+. Izmantoju “whiteborad” programmu un ar speciālo zīmuli zīmēju dažādas skices. Tās automātiski saglabājas un jebkurā laikā varu tās rediģēt. Nav jāķēpājas ar kaudzēm papīru. Un kompānijā ar mazākiem bērniem dators kalpo kā laba izklaide – iedod zīmuli un pēc dažām minūtēm taps mākslas darbi. Mana krustmeita ar savu māsu pat mēdz sakašķēties, kura zīmēs pirmā. 

Tā kā visai bieži dodos dabā, tad datoru cenšos vienmēr paņemt līdzi. Viens no iemesliem arī ir failu pārlādēšana cietajā diskā, jo daudz mēdzu filmēt vai fotografēt. Taču otrs iemesls ir bilžu vai video rediģēšana uz vietas. Nereti ir kādi darāmie darbiņi klientam vai mazie, paša prieka darbiņi, kurus varu veikt esot kaut vai purvā, mežā vai pludmalē. Šajā ziņā tas ir baigais ieguvums. Dators ir pietiekami jaudīgs, lai strādātu pat ar lieliem projektiem. 

Mājās šo zvēru izmantoju mazāk, taču skārienjūtīgais ekrāns ir mans favorīts. Strādājot ar grafiskajām programmām, izmantoju iespēju ar irbuli uzvilkt līnijas, ko darot ar peli būtu daudz grūtāk. Dažkārt skatos filmas, esot gultā, ja negribas skatīties dīvānā pie TV. Izmantoju arī “Zoom” lietošanai, jo galda datoram nav web kameras. Un jā, esmu spēlējis arī spēles. Neesmu baigais geimeris, lai gan dators ir ļoti jaudīgs, lai par tādu kļūtu. Esmu paspēlējis “Counter-Strike: Global Offensive” un viss strādā lieliski. 

Runājot par jaudu, tad ASUS ZenBook Pro Duo vārds “jauda” nav svešs. Esmu no tiem, kas vienlaicīgi strādā ar vairākām, resursu rijošām, programmām vienlaicīgi. Pie tam, papildus vēl tiek atvērtas vairākas interneta pārlūkprogrammas ar neskaitāmām cilnēm. Un zini, ko?? Viss strādā.

Jā, dators šādos gadījumos ir pamatīgā slodzē un par to liecina dzesēšanas sistēma. Abās datora pusēs ir ventilatori, kas izpūš siltumu uz āru gan pa labi, gan pa kreisi. Un parasti pats dators neuzkarst. Tas nozīmē, ka gandrīz 100% no CPU un GPU radītā siltuma tiek veiksmīgi izvadīti no iekšpuses. Nav jāuztraucas par komponentu pārkaršanu, taču šeit ir viens mazs mīnus. Strādājot pie galda un ar peli – šis siltais gaiss rada mazu diskomfortu rokai. Bet tas ir paciešams un pat ir īpaši patīkami aukstajos rudens vakaros vai strādājot ar datoru ārā, piemēram, ziemā.

Kā arī, nav pārsteigums, ka datoram ar diviem ekrāniem un milzīgu iekšējo jaudu nebūs vislabākais akumulatora darbības laiks. Ikdienišķām vajadzībām, vairāk vai mazāk sērfojot pa internetu un izslēdzot sekundāro displeju, akumulatora darbības laiks būs ap 3-4 stundām. Taču pie slodzes un izmantojot abus ekrānus, tas var izturēt kādu stundu vai nedaudz ilgāk. Tas ir maz, taču tas ir saprotams. Vienmēr, dodoties ārpus mājas, ņemu līdzi vadu un, braucot ar automašīnu – strāvas pārveidotāju. 

Un runājot par strāvas vadu, tad man mazliet nepatīk tās ligzdas novietojums datorā. Blakus tam uzreiz ir HDMI ieeja un dažkārt lietojot abus reizē man kaut kā tas nepatīk, jo spraužamais vada gals nav taisns, bet tāds kā 90 grādu leņķi. Nepatīk arī web kameras kvalitāte. Tā tiešām varēja būt labāka. Esošajai ir tikai 0.9 MP un video izšķirtspēja nieka 720p. Ja reiz ir 4k displeji, tad jau varēja arī 4k web kameru iebūvēt, domāju tā nebūtu nekāda problēma.

Dažiem varētu nepatikt arī datora svars. Tas ir 2.5 kg, kas nenoliedzami nav maz. Taču jāņem vērā, ka tas nav plaukstas datoriņš. Tas ir kārtīgs zvērs un priekš zvēra, šķiet tas ir pieņemami. Es esmu jau pie tā pieradis. Tā pat pie tā, ka nav iebūvēts SD karšu lasītājs. Man ir ātrās SD kartes, tāpēc ir jālieto speciāls karšu lasītājs. Ja strādājat ar lieliem datiem, tad noteikti būs nepieciešams papildus cietais disks, kur tos glabāt, jo laptopam ir tikai 512 GB. Nevar teikt, ka tas ir maz, jo katram lietotājam ir atšķirīgi datora lietošanas mērķi.

Lai arī ASUS šim datoram piedāvā rokas balsta palikni ērtākai tekstu rakstīšanai, es šo 9 mēnešu laikā to neesmu izmantojis ne reizi. Kāpēc? Varbūt tāpēc, ka mana nodarbošanās nav dzejošana vai garu tekstu rakstīšana. Līdz šim esmu lieliski izticis bez un nekādas problēmas man tas nav sagādājis. 

Man ļoti patīk viena no pogām, kuru nospiežot varu apmainīt abu ekrāna saturu jeb programmas vietām. Respektīvi, primārā ekrāna logus varu samainīt vietām ar sekundārā displeja logiem, tos nepārvelkot ar peli, bet vienkārši nospiežot vienu pogu. Tas tiešām ir ļoti ātri un ērti. Kā arī, ar vienas pogas palīdzību varu arī nobloķēt tastatūru, kas arī ir patīkami brīžos, kad zīmēju skices iekš skārienjūtīgā ekrāna. 

Un nobeigumā. Pirms vēlies šādu datoru sev – padomā vai tas Tev ir vajadzīgs. Tas ir paredzēts profesionālam lietotājam, kurš meklē augstu produktivitāti un mīl jauno tehnoloģiju. Ne visiem ir vajadzīgs jaudīgs dators, taču, ja nodarbojies ar satura veidošanu, grafisko darbu izstrādi un video montāžu, tad šis dators Tev būtu nepieciešams. Īpaši tad, ja daudz strādā ārpus mājas un mīli strādāt ceļojot.

9 mēnešus šis zvērs – ZenBook Pro Duo, mani nav pievīlis ne reizi. Esmu priecīgs par tā spējām! Par to jāsaka liels paldies ASUS! Lielisks dators! Lielisks primārais 4k displejs ar izcilu krāsu gammu un ļoti labs, funkcionāls un skārienjūtīgs sekundārais 4k displejs. Pārsteidzoša jauda un veiktspēja, moderns un stilīgs portatīvais dators ar mūsdienīgām tehnoloģijām. Paldies!

PS. Vēlos pieminēt, ka lietoju arī ASUS jauno peli – ROG Strix Carry. Maza un kompakta. Tā nav lēta, bet, ja daudz uzturies ārpus mājas un vēlies uzticamu peli, tad šī pele ir īstā. Ļoti ērta un abās pusēs esošā cietā gumija padara tās lietošanu ļoti patīkamu. Līdz šim labākā pele, ko esmu lietojis. Iesaku!

Ja vēlies uzzināt vairāk par šo datoru, tad spied šeit!

Vari piesekot man Instagram un sekot līdzi maniem piedzīvojumiem! Spied šeit!

G-FPN8C1BM38