Tā kā nodarbojos ar video veidošanu un dažkārt veicu arī dažādus grafiskā dizaina darbus, tad kādu laiku jau meklēju sev pietiekami jaudīgu un piemērotu portatīvo datoru, lai strādāt varu ne tikai no ofisa, bet arī ārpus tā.

Strādāšanas procesam jābūt baudāmam un tieši to, manuprāt,  spēj piedāvāt ASUS ZenBook Pro Duo. Datoru lietoju jau vairāk kā divus mēnešus, esmu sajūsmā par dizainu, tā spējām un diviem ekrāniem!

This image has an empty alt attribute; its file name is ZenBook-Pro-Duo_UX581_Sales-kit_MP2-1024x576.jpg

Divu ekrānu izmantošana galda datoru lietotājiem nav nekas neparasts, taču divi ekrāni portatīvajā datorā ir kaut kas vienreizējs. Divkāršie ekrāni noteikti ir ZenBook Pro Duo viena no visizcilākajām īpašībām. Ja vēl neesi izbaudījis kā ir strādāt ar diviem ekrāniem, tad īsumā varu pateikt, ka tā ir ļoti liela priekšrocība.

This image has an empty alt attribute; its file name is ZenBook-Pro-Duo_UX581_Sales-kit_MP3-1024x576.jpg

Darba process paliek daudz ātrāks, vienkāršāks un baudāmāks. Piemēram, Jūs varat izvietot dažādus, sev vēlamos logus pa abiem ekrāniem – vienlaicīgi rakstīt kādu dokumentu un sekot līdzi iecienītajai sporta spēlei, skatoties Youtube. Savukārt, profesionālajā jomā divi ekrāni palīdz izvietot dažādus rīklogus, ērtākam un produktīvākam darbam, kas ir ļoti būtisks faktors tam, kāpēc man ir šāds klēpjdators. Tā kā video montāžai izmantoju programmu “Adobe Premiere Pro”, tad izkārtojumu varu veidot pēc savām vajadzībām, kas būtiski atvieglo manu montāžas darbu.

This image has an empty alt attribute; its file name is ZenBook-Pro-Duo_UX581_Sales-kit_MP4-1024x576.jpg

ZenBook Pro Duo galvenais ekrāns ir 15,6 collu liels, kas atbalsta 4K Ultra HD (3840 x 2160). ZenBook Pro Duo displejam ir palielināts iespējamo krāsu diapazons un PANTONE® apstiprināta krāsu precizitāte, tieši tāpēc bilde uz klēpjdatoru ir vienkārši satriecoša. Tā kā abi ekrāni ir savienoti, tad jebkuru saturu no galvenā ekrana var diezgan nemanāmi pārvietot vai pārnest uz sekundāro- ScreenPad Plus, kas arī atbalsta 4K (3840 x 1110).

Sekundārais displejs ir skārienjūtīgs, līdz ar to tas ļoti būtiski palīdz darbā ar grafisko dizainu, kur ar speciālu zīmuli var veikt brīnumu lietas, piemēram, uzvilkt kādu līniju, ko ar peli velkot nebūtu ērti vai pat iespējams. Jāsaka gan, ka bakstoties ar irbuli tas var nebūt pietiekami precīzs, lai apmierinātu prasīgākos lietotājus, taču manām vajadzībām tas ir apmierinošs.

Es diezgan bieži izmantoju arī iebūvēto programmu “whiteborad”, kas ir kā tāfele. Varu veikt dažādas skices vai pierakstus, kas automātiski saglabājas, tādējādi neraizējoties, ka kaut kas pazudīs.

This image has an empty alt attribute; its file name is ZenBook-Pro-Duo_UX581_Sales-kit_MP5-1024x576.jpg

Kā redzams, sekundārais displejs pilnībā aizņem pusi no tastatūras klāja un atlikušais lauks tiek izmantots tastatūrai. Ja citiem portatīvajiem datoriem tastatūra atrodas tālākajā daļā un tuvāka daļa tiek paredzēta plaukstas atbalstam, tad ZenBook Pro Duo var pirmajā mirklī šķist mazliet neērts, taču tā ir tikai ilūzija. Manām rakstīšanas vajadzībām tas nekādas problēmas nav sagādājis. Ja ļoti vēlies pēc kāda atbalsta, tad ASUS to atrisina ar pieliekamu plaukstas balstu.

This image has an empty alt attribute; its file name is ZenBook-Pro-Duo_UX581_Sales-kit_MP6-1024x576.jpg

Pie tam, ASUS Zenbook Pro Duo piedāvā nelielu tastatūras klāja pacēlumu. Kad klēpjdators tiek atvērts vaļā, tā tastatūras daļa nedaudz paceļas uz augšu. Tas nodrošina ērtāku rakstīšanas pozīciju un labāku redzes leņķi uz sekundāro displeju, kā arī pacēlums veicina labāku gaisa cirkulāciju un klēpjdatora dzesēšanu.

This image has an empty alt attribute; its file name is ZenBook-Pro-Duo_UX581_Sales-kit_MP7-1024x576.jpg

Nav noslēpums, ka ZenBook Pro Duo ir paredzēts profesionāliem lietotājiem un satura veidotājiem, kuri meklē augstu produktivitāti un mīl jauno tehnoloģiju. Tas ir būvēts kā galda datora aizvietotājs. ZenBook Pro Duo noteikti ir viens no jaudīgākajiem klēpjdatoriem. Tas ir paredzēts cilvēkiem, kuri ikdienā strādā ar video montāžu, fotoattēlu rediģēšanu vai kādu citu programmu, kurai nepieciešama ļoti augsta veiktspēja.

This image has an empty alt attribute; its file name is ZenBook-Pro-Duo_UX581_Sales-kit_MP8-1024x576.jpg

Ja iepriekš man nepatika strādāt un montēt video uz klēpjdatoriem , tad strādāt ar ZenBook Pro Duo ir patiešām kaifīgi. Galvenokārt dēļ diviem ekrāniem un klēpjdatora jaudas.

Mana ZenBook Pro Duo parametri:

 • Procesors – Intel® Core™ i7-9750H (2,6 GHz, seši kodoli ar Turbo Boost līdz 4,5 GHz)
 • Operatīvā atmiņa- 16 GB DDR4
 • Grafiskā karte – NVIDIA GeForce RTX 2060 ar 6 GB VRAM
 • Cietais disks – 512 GB SSD
 • Displejs- 15.6” OLED 4K (3840:2160)
 • Sekundārais displejs – 14” 4K (3840 x 1100) skārienekrāns
 • Pieslēgvietas- 2x USB 3.1 Gen2 Type-A, 1x USB 3.1 Gen 2 Type-C ar Thunderbolt, 1x HDMI, 1x 3.5 mm audio
 • Svars: ap 2.50 kg
 • Izmēri: 359 x 246 x 24 mm

ASUS piedāvā arī otru versiju, kas ir nedaudz jaudīgāka, proti ar i9 procesoru, 32 GB operatīvo atmiņu un 1T SSD.

This image has an empty alt attribute; its file name is ZenBook-Pro-Duo_UX581_Sales-kit_MP10-1024x576.jpg

Tā kā klēpjdatoru izmantoju kā sekundāro datoru, tad dotajā brīdī esmu sajūsmā par šo datoru un tā spējām. Tagad daudzus mazos darbiņus bez problēmām varu atrisināt praktiski jebkurā vietā, kas arī ir galvenais faktors šī datora lietošanai.

This image has an empty alt attribute; its file name is ZenBook-Pro-Duo_UX581_Sales-kit_MP9-1-1024x576.jpg

Plusi no mana skata punkta:

 • Lielisks primārais displejs ar izcilu krāsu gammu
 • Ļoti labs, funkcionāls un skārienjūtīgs sekundārais displejs
 • Lieliska jauda un veiktspēja
 • Moderns un stilīgs portatīvais darotes ar mūsdienīgām tehnoloģijām

Mīnusi no mana skata punkta:

 • Mazs akumulatora darbības laiks. Vieglā strādāšanas režīmā tas spēj izturēt 2,5 stundas, ar pilnu jaudu vēl mazāk. 
 • Svars 2,5 kg
 • Nav SD karšu lasītāja
 • Mazas ietilpības cietais disks – 512 GB
This image has an empty alt attribute; its file name is ZenBook-Pro-Duo_UX581_Sales-kit_MP11-1024x576.jpg

Ja vēlies uzzināt vairāk par šo datoru, tad spied šeit!

G-FPN8C1BM38