Perfekts monitors savas jomas profesionāļiem – vizuālā satura radītājiem. ASUS ProArt PA34VC ir izliekts un 34,1 collu liels monitors, kas atbalsta 3440 x 1440 izšķirtspēju (21:9). Tas ir foršs, plašs un stilīgs monitors gan darbam, gan izklaidēm. Galvenokārt paredzēts video veidotājiem, dizaineriem un fotogrāfiem, taču tas ir pietiekami interesants arī priekš geimeriem.

Arī man tas ir interesants, jo mana ikdiena ir saistīta ar visām šīm pieminētajām lietām. Pirms tam strādāju uz diviem, daudz mazāka izmēra, monitoriem, tāpēc sākumā bija diezgan grūti pie tā pierasts. Pie tam, šī bija mana pirmā pieredze darbam ar izliektu monitoru. Sākotnēji tas šķita mazliet dīvaini. Taču tagad, mēnesi vēlāk, es esmu sajūsmā.

Sajūtas pastiprina arī tas, ka ir izmantotas Eye Care tehnoloģijas. Proti, ASUS Flicker-Free samazina ekrāna mirgošanu, līdz ar to nodrošina ērtāku tajā skatīšanos. Tas ir īpaši svarīgi, ja ilgstoši jāstrādā pie datora, jo šī tehnoloģija samazina acu sasprindzinājumu un galvassāpes. Savukārt, ASUS Ultra-Low Blue Light ir paredzēta, lai aizsargātu Tavas acis no kaitīgas zilās gaismas iedarbības.

Šis displejs ir iekļauts ASUS ProArt monitoru sērijā, kas nozīmē to, ka tam ir ļoti laba krāsu precizitāte – 100% sRGB un 80% AdobeRGB. ProArt PA34VC atveido bagātīgākas un spilgtākas krāsas, tāpēc attēli izskatās dzīvīgāki. Tas ir lielisks risinājums visiem, kas meklē ļoti precīzas krāsas.

Jā, fotogrāfiem, kuri savus darbus galvenokārt drukā un vēlas redzēt plašāku krāsu gammu, ko nepiedāvā sRGB, šis monitors varētu nesagādāt cerētās sajūtas. Taču, ja savus foto darbus galvenokārt izvieto internetā, tad šis monitors ir lieliska izvēle. 

Arī manām vajadzībām šis monitors ir lieliska izvēle. Starp citu, pārejot no saviem iepriekšējiem, apmēram 7 gadus vecajiem monitoriem, uz šo ASUS ProArt PA34VC –  sajūtas ir kā pārkāpjot no veca Opeļa uz jaunu Porsche.

Krāsas ir dievīgas un tagad, pateicoties plašajam laukumam, ļoti ērti ir strādāt ar dažādām foto un video apstrādes programmām. Vietas ir ļoti daudz un tās pietiek daudz vairāk rīklogu izvietošanai, ērtākai un produktīvākai strādāšanai. Jo īpaši patīkami strādāt ar video montāžas programmām.

Lai arī  PA34VC ir pietiekami plašs, lai sadalītu ekrānu divās daļās un strādātu paralēli arī ar dažādām programmām – katras daļas platums manuprāt, tomēr ir nedaudz par šauru. Esmu ļoti pieradis strādāt uz diviem monitoriem, kad paralēli darbojos starp dažādām programmām un vienlaicīgi varu aplūkot tās pilnā izkārtojumā. Tieši tāpēc, domāju, ka divi šādi monitori būtu izcila kombinācija.

Starp citu, PA34VC iebūvētas picture-in-picture (PiP) un picture-by-picture (PbP) iespējas. Pats līdz šim nebiju tādas izmantojis, taču domāju, ka ar laiku atradīšu kā šīs iespējas izmantot arī savām vajadzībām. Šīs funkcijas ļauj skatīt attēlus no dažādiem avotiem gandrīz jebkurā vēlamajā veidā.

Proti, Tu vari pieslēgt divus datorus vienam monitoram un vienlaicīgi uz tā skatīties abu datoru ekrānus. Izmantojot picture-in-picture funkciju, otrs ievades avots būs redzams kā mazāks ekrāns jebkurā no 4 stūriem. Savukārt, picture-by-picture ļauj sadalīt ekrānu uz pusēm, katrā no tām pāraidot savu video avotu. 

Kā jau minēju, šis monitors ir simpātisks arī geimeriem. PA34VC ir aprīkots ar Adaptive Sync tehnoloģiju un 100 Hz attēla atsvaidzes ātrumu. Pats dažkārt uzspēlēju Counter-Strike: Global Offensive un arī šī pieredze mani neatstāj vienaldzīgu. Jāpiemin, ka dažas vecākas spēles noteikti var nespēt atbalstīt platekrāna izšķirtspēju.

Ņemot vēra, ka monitors ir liels, tas nav no vieglākajiem. Tajā pašā laikā tas ir ļoti gaumīgs un stilīgs. Tam ir T veida kāja un matēta virsma. Forši ir tas, ka, labākam skata leņķim, var ērti regulēt augstumu, saliekt to 5 grādus uz leju vai 23 grādus vērstu uz augšu un pagriezt 30 grādos uz katru pusi.

Tam ir daudz dažādu pieslēgvietu. DisplayPort 1.2 ieeja un divas HDMI ieejas. 3,5 mm austiņu ligzda. Trīs USB 3.0 pieslēgvietas un divas C tipa USB porti, kas atbalsta Thunderbolt 3, kas ļauj ātri savienot cietos diskus, displejus un citas ierīces, piemēram, klēpjdatoru. Labi padomāts ir arī par nelielu caurumu statīva kājā, caur kuru organizēt dažādus tam pieslēgtos vadus. 

Galu galā, Asus ProArt PA34VC monitors ir lieliska izvēle profesionāliem lietotājiem, kuri meklē lielu monitoru, dažādu programmu izmantošanai, lielisku krāsu attēlošanai un kvalitatīva attēla baudīšanai. Kopumā esmu ļoti apmierināts ar šo monitoru un kā jau minēju, tagad mans sapnis ir strādāt uz diviem šādiem monitoriem. Next level. 

Mīnusi:

 • Nav lēts
 • Man nepatika, monitora aizmugurē atrodamo, pogu lietošana, dažādu iestatījumu regulēšanai.
 • Zemas kvalitātes iebūvētie skaļruņi

Plusi:

 • 34,1 collas
 • Īpaši plats (21:9) un lieliski izliekts monitors, lai iegūtu visaptverošu vizuālo materiālu
 • Lieliska krāsu precizitāte, kas izceļ attēla patieso skaistumu – 100% sRGB
 • HDR atbalsts
 • Adaptive Sync tehnoloģiju ar 100 Hz attēla atsvaidzes ātrumu
 • ASUS Eye Care tehnoloģija
 • 2x HDMI, 1x DisplayPort 1.2
 • 3x USB 3.0, 2x Thunderbolt 3 USB-C
 • Kvalitatīvs un stingrs korpuss
 • Stilīgs dizains

Ja vēlies uzzināt vairāk par šo monitoru, tad spied šeit!

Vari Tu jau seko man Instagram? Spied šeit!

G-FPN8C1BM38